• собрание

Викендов нова влада, Јанушев во игра за генсек

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски се амбицира дека како премиер ќе ја води најуспешната влада во плурална Македонија. Сценариото за собраниската седница за избор на новиот владин кабинет веќе е договорено и најавите се дека в недела, пред полноќ, Собранието ќе го гласа новиот владин кабинет од 24 министри и вицепремиери предводен од …

Викендов нова влада, Јанушев во игра за генсек Read More »