• регион

Брнабиќ: Името на мандатарот познато за седум до осум дена

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ изјави дека денеска ќе почнат консултациите на Српската напредна партија (СНС) за избор на новиот премиер и новата влада на Србија, јави дописникот на МИА од Белград. Консултациите во СНС ќе траат два дена, по што ќе има консултации со другите партии, истакна Брнабиќ, додавајќи оти очекува за седум до …

Брнабиќ: Името на мандатарот познато за седум до осум дена Read More »