29 C
Скопје

Tag : region

Вести Регион

Во близина на Лефкада: Пронајден чамец со 30 мигранти, уапсени четири лица со украинско потекло

Слободен печат
Крајбрежната служба на грчкиот остров Лефкада, во близина на копното, открила чамец со околу 30 мигранти, меѓу кои и шест деца, објавија грчките медиуми. Притоа...
Вести Регион

„Ер Србија“ ги обнови летовите до Њујорк

Слободен печат
Српската национална авиокомпанија „Ер Србија“ денеска ќе ги обнови комерцијалните патнички летови за Њујорк. Авионот на „Ер Србија“ од белградскиот аеродром „Никола Тесла“ попладнево ќе...
Вести Регион

Европската Унија ќе додели помош од 410 милиони евра за земјите од Западен Балкан

Слободен печат
Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархељ, изјави дека Европската Унија ќе додели веднаш 38 милиони евра помош за земјите од Западен Балкан во борбата против коронавирусот....
Вести Регион

Низ Белград се шири аплауз и песна, еве што прават Србите додека се во карантин, а надвор полициски час (ВИДЕО)

Слободен печат
Слично како и Италијанците кои си го креваа духот со песна, додека се затворени во изолација во своите станови, песна се слушаше и низ Белград....
Вести Регион Слајдер

Експремиерот на Хрватска Иво Санадер осуден на шест години затвор

Слободен печат
По една година и два месеца судење, беше донесена нова неправосилна пресуда во окружниот суд во Загреб за поранешниот премиер и претседател на ХДЗ Иво...
Вести Регион

Уапсените полицајци и цивили на Косово добија 30-дневен притвор

Слободен печат
Судот во Приштина им одреди 30 дена притвор на 30 полицајци и цивили што беа уапсени во операцијата на Специјалната полициска единица РОСУ на северот...