• земјотрес

Два земјотреса утрово го стресоа Балканот

Два последователни земјотреси го погодија регионов денес. Првиот регистриран земјотрес беше со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата и ја потресе Грција, објавија на ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран на околу 82 километри од Атина, на длабочина од 35 километри. Потоа следеше уште еден од 3,3 степени според Рихтеровата скала кој ја погоди Црна Гора, објавија …

Два земјотреса утрово го стресоа Балканот Read More »