• британија

Британка избодена до смрт на плажа, уапсен тинејџер осомничен за убиството

Британската полиција уапси 17-годишен маж осомничен за убиство, откако вчера една жена беше избодена до смрт на плажата во Борнемут. Напаѓачот избодел две жени, 34-годишната жена починала на местото на настанот, додека 38-годишната жена со тешки повреди е пренесена во болница. Нападот се случил на плажата Дарли Чајн нешто пред полноќ. Полицијата ја затворила плажата …

Британка избодена до смрт на плажа, уапсен тинејџер осомничен за убиството Read More »