• Polake

Një stuhi e fortë goditi disa pjesë të Polonisë dhe Republikës Çeke, duke shkaktuar dëme të shumta dhe disa të lënduar

Një stuhi e fortë, e shoqëruar me breshër, ka goditur mbrëmë disa pjesë të Polonisë dhe Republikës Çeke, duke shembur pemë dhe çati shtëpish, si dhe janë raportuar disa të lënduar. Në provincën polake të Pomeranisë, një zonë historike në pjesën veriperëndimore të vendit, e cila përballet me Detin Baltik, shtatë persona, përfshirë dy zjarrfikës, u plagosën nga stuhia, njoftoi agjencia polake PAP. Në...

Një stuhi e fortë goditi disa pjesë të Polonisë dhe Republikës Çeke, duke shkaktuar dëme të shumta dhe disa të lënduar Lexo më shumë »