ВИДЕО | Нова драма в Катар: Южна Корея отвърна на удара, но Кудус беше герой на Гана

Снимка: EPA-EFE/Абир Султан

Като днешния ден започна с мача между Сърбия и Камерун (3:3) така продължи мачът между Южна Корея и Гана, който завърши с победа 2:3 за Гана.

През първото полувреме Гана беше много по-специфична селекция по отношение на създадените положения, така че въпреки че Южна Корея отправи пет удара, нито един не стигна до целта. От другата страна представителите на Гана отправиха три удара, като два от тях минаха в рамките на вратата, като и двата се озоваха в мрежата.

Първо Салий откри резултата в 24-ата минута, а днес минута по-късно Кудус увеличаване на 0:2. Корейците не се предадоха и подобно на Камерун срещу Сърбия се върнаха с два бързи гола. Чо Гуе-Сунг в 58-ата и 61-ата минута отбеляза две попадения за изравняване.

За Гана обаче Кудус отново влезе на сцената седем минути по-късно. Този втори гол на Кудус се оказа решаващ, защото до края не видяхме нови голове.

Поне в тези първи два мача от днешната програма голмайсторите в Катар изглеждат в по-добро настроение, така че ще видим как ще е до края на деня в двубоите Бразилия – Швейцария (17:00) и Португалия - Уругвай (20:00 ч.).