СНИМКА+ВИДЕО | Грандиозно равенство с шест гола: Сърбия и Камерун си поделиха точките

Снимка: EPA-EFE / Tolga Bozoglu

Днешната програма на световното първенство в Катар бе открита с истински спектакъл между Сърбия и Камерун, това определено беше най-добрият мач досега на Световното първенство в Катар, като видяхме цели шест гола (3:3).

Сърбия започна офанзива Митрович той нацели гредата, след което получи нова чудесна възможност, но стреля встрани. Когато Митрович пропусна положенията, дузпата отиде в противоположната страна. Замъкът след корнер откри резултата в 29-ата минута. След този гол на Камерун видяхме спокойна игра до самия край на първото полувреме, когато Сърбия отбеляза две попадения.

Първо великият Павлович се възползва от нападението срещу Тадич и прати топката с глава в мрежата. Само две минути по-късно Милинкович-Савич стрелка за пълен завой. Сърбия се стигна до почивка с 1:2.

След само осем минути игра през второто полувреме Сърбия вкара трети гол. Митрович най-накрая успя да се впише в голмайстора. Въпреки двата гола Камерун не се предаде и в 63-ата и 66-ата минута Абубакар и Чупо-Мотинг стигнаха до равенство. Камерунците отбелязаха и двете попадения по сходен начин след неуспешна засада на сръбската защита. Трябва да се отбележи също, че головете на Камерун дойдоха след контузията на Павлович, който беше отличен срещу Бразилия, но и днес.

В самия край Сърбия пропусна още няколко чудесни положения, докато Камерун не заплаши по-сериозно. След това равенство Сърбия има една точка в групата и все още има шансове за следващата фаза, но затова Бразилия ще трябва да победи Швейцария днес и в следващия кръг срещу Камерун, докато Сърбия ще трябва да спечели дербито с Швейцария в трети кръг.

Снимка: EPA-EFE/Rolex dela Pena
Снимка: EPA-EFE / Нийл Хол