Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би гласале за уставните измени, вели Груби

Вицепремиерот Артан Груби пред почетокот на денешната седница на Централното претседателство на ДУИ во Мала Речица рече оти „знае дека има пратеници на опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber -Од денеска сметам дека треба да почнеме со нашите напори, повикувајќи ја и македонската опозиција да се … Продолжи со читање Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би гласале за уставните измени, вели Груби