Зендаја го прекина молкот и се огласи за смртта на својот сакан колега Ангус Клауд

Смртта на актерот од популарната американска тинејџерска серија „Euphoria“, вчера растажи многумина. Ангус Клауд почина во понеделникот, а Зендаја денеска напиша неколку зборови за својата сакан колега. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Талентираниот актер Ангус Клауд е познат по улогата на дилерот Фез во серијата „Euphoria“, а веста за неговата смрт ја споделија … Продолжи со читање Зендаја го прекина молкот и се огласи за смртта на својот сакан колега Ангус Клауд