Зеленски: Од почетокот на војната загинаа 31.000 украински војници

Од почетокот на руската инвазија пред две години „загинаа 31.000 украински војници“, а руската армија „изгуби шест пати повеќе“, изјави претседателот на Украина Володимир Зеленски за време на прес-конференцијата во Киев по повод двегодишнината од руската инвазија Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Не беа 300.000 или 150.000 убиени, како што лаже Путин… Но, … Продолжи со читање Зеленски: Од почетокот на војната загинаа 31.000 украински војници