ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА ВО УКРАИНА: Вооружен маж држи како заложници 20 патници во автобус (ВИДЕО)

Во украинскиот град Луцк, човек вооружен со експлозив и оружје зел како заложници 20 патници во автобус, соопшти полицијата од регионот Волин. Центарот на градот е затворен за сообраќај, пренесува руската телевизија Ѕвезда. Началникот на регионалната полиција, Јуриј Крошко рече дека засега нема информации дека некој е повреден. – Во … Продолжи со читање ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА ВО УКРАИНА: Вооружен маж држи како заложници 20 патници во автобус (ВИДЕО)