Вујкото на Надал тврди: Поразот на Ѓоковиќ во Њујорк највеќе им одговараше на Рафа и на Рожер

Тони Надал кој му е вујко но и поранешен тренер на Рафаел Надал, во колумна пишуваше за финалето на УС опен во кое Новак Ѓоковиќ загуби од Данил Медведев и пропушти да стане првиот тенисер по Род Лејвер од 1969 година кој го освоил календарскиот слем. Вујкото на шпанскиот тенисер смета дека и Рафа и … Продолжи со читање Вујкото на Надал тврди: Поразот на Ѓоковиќ во Њујорк највеќе им одговараше на Рафа и на Рожер