Војна на зборови помеѓу Бекер и Кирјос: Кој „цинкари“, а кој е идиот

Австралискиот тенисер Ник Кирјос во изминаиот период упари серија критики кон Новак Ѓоковиќ и Александер Зверев бидејќи двајцата беа дел од „Адриа тур“ кое прекинато поради позитивни случаи на коронавирус. Помеѓу заразените е и токму Ѓоковиќ кој беше организатор на турнирите во Белград и Загреб, а позитивни беа уште и … Продолжи со читање Војна на зборови помеѓу Бекер и Кирјос: Кој „цинкари“, а кој е идиот