Војна на зборови помеѓу Бекер и Кирјос: Кој „цинкари“, а кој е идиот

Легендарниот германски тенисер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, жестоко одговори на прозивките на Ник Кирјос.

Австралискиот тенисер Ник Кирјос во изминаиот период упари серија критики кон Новак Ѓоковиќ и Александер Зверев бидејќи двајцата беа дел од „Адриа тур“ кое прекинато поради позитивни случаи на коронавирус. Помеѓу заразените е и токму Ѓоковиќ кој беше организатор на турнирите во Белград и Загреб, а позитивни беа уште и Григор Димитров, неговиот тренер, Борна Чориќ, Горан Иванишевиќ кој е тренер на Ѓоковиќ, кондицискиот тренер на Србинот, како и Виктор Троицки.

Зверев се најде на тапет на Кирјос бидејќи беше уловен на забава иако на фановите им порача дека ќе оди во самоизолација во наредните две недели.

– Јас не сакам луѓе кои цинкарат. Секој кој го цинкари својот колега не е мој пријател. Погледај се во огледало доколку мислиш дека си подобар од сите нас – му порача Бекер на Кирјос.

Поранешниот тенисер не чекаше многу на одговор од Кирјос.
„Борис, јас не се натпреварувам ниту се обидувам некого да фрлам под автобус. Ова е глобална пандемија и доколку некој е идиот како Алекс да го направи тоа што го стори тогаш ќе го прозивам“, напиша Кирјос.

Прочитајте и...  Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Прочитај повеќе

Луис Суарез го откри виновникот за губењето на титулата

Слободен печат

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат