Во Питсбург се урна мост, во воздухот се чуствува мирис на гас

Во американскиот град Питсбург денеска се урна мост, а спасувачките служби итно пристигнале на местото на несреќата, јавува АП. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил околу 06:00 часот по локално време. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber На фотографијата од местото на несреќата се гледа како автобус стои исправено на делот од мостот кој … Продолжи со читање Во Питсбург се урна мост, во воздухот се чуствува мирис на гас