Во Грција потврдени вкупно седум случаи на мајмунски сипаници

Во Грција е регистриран првиот случај на мајмунски сипаници кај лице кое не патувало во странство, со што постојат знаци за пренесување на болеста во внатрешноста на земјата, соопшти Националната организација за јавно здравје на Грција (ЕОДИ), јави дописничката на МИА од Атина. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Согласно седмичниот извештај, заклучно со … Продолжи со читање Во Грција потврдени вкупно седум случаи на мајмунски сипаници