ВИДЕО | СРБИЈА СЛАВИ, голема журка за Ѓоковиќ: Со спектакуларен огномет во Белград ја прослави победата на Роланд Гарос!

Српскиот ас се врати во српската престолнина од Париз за да го прослави големиот успех. Неговиот татко Срѓан организираше приватна журка во ресторанот „Новак“, а штотуку крунисаниот шампион на Ролан Гарос беше во исклучително добро расположение. Ѓоковиќ е крал на тенисот, со неверојатен пресврт до титула на Ролан Гарос   Новак пристигна на забавата со … Продолжи со читање ВИДЕО | СРБИЈА СЛАВИ, голема журка за Ѓоковиќ: Со спектакуларен огномет во Белград ја прослави победата на Роланд Гарос!