ВИДЕО | Собраниската пресметка меѓу Адеми и Милошоски од друг агол

На социјалните мрежи се појавија нови снимки од денешниот сериозен инцидент во Собранието, кога претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Арбр Адеми од ДУИ и пратеници на ВМРО-ДПМНЕ физички се пресметуваа. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Тензиите ескалираа кога, по цели два часа одолговлекување на седницата со процедурални забелешки од опозициските пратеници, … Продолжи со читање ВИДЕО | Собраниската пресметка меѓу Адеми и Милошоски од друг агол