ВИДЕО: Со солзавец и шок бомби косовската полиција изврши рација во Северна Митровица, граѓаните блокираат улици

Во северниот дел на Косовска Митровица во тек е акцијата на косовската полиција, која користи шок бомби и солзавец, а неколку стотици граѓани блокираа неколку улици и се слушаат сирени за тревога, пренесува Косово он лајн Според неофицијални информации, слична акција се случува во Звечан. Припадниците на косовската полиција, како што се дознава, упаднале во … Продолжи со читање ВИДЕО: Со солзавец и шок бомби косовската полиција изврши рација во Северна Митровица, граѓаните блокираат улици