ВИДЕО: Што јадат спортистите во Токио, погледнете како изгледа ресторанот во олимпиското село

Свечената церемонија на отворање на Игрите во Токио ќе биде утре, а олипиското село каде се сместени спортистите веќе е полно. Главна ѕвезда во олимпиското село е најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ кој е омилена „мета“ за фотографирање  на останатите спортисти. Покрај картонските кревети во олимпиското село во центарот на вниманието е и храната … Продолжи со читање ВИДЕО: Што јадат спортистите во Токио, погледнете како изгледа ресторанот во олимпиското село