ВИДЕО: Роналдо поради „Кока-Кола“ направи шоу на прес конференција!

Првиот натпревар Португалија, актуелен европски шампион, на континенталниот собир ќе го одигра денеска од 18.00 часот во Будимпешта, а противник е репрезентацијата на Унгарија. Во истата група „Ф“ на Европското првенство, се наоѓаат уште селекциите на Франција и Германија кои ќе се соочат во Минхен од 21.00 часот во дербито на колото. За мечот Унгарија … Продолжи со читање ВИДЕО: Роналдо поради „Кока-Кола“ направи шоу на прес конференција!