ВИДЕО: Роналдо и Јувентус не се откажуваат од титулата

Фудбалерите на Јувентус со 3:0 го совладаа Кротоне во последниот натпревар од 23. коло во Серија А и ја продолжија трката да фатат приклучок лидерот на табелата, Интер. „Старата дама“ сега има 45. бода, осум помалку од Интер, но во исто време има и натпревар помалку од „нераѕурите“. Резултатот го … Продолжи со читање ВИДЕО: Роналдо и Јувентус не се откажуваат од титулата