ВИДЕО: Пукање во Калифорнија, неколку лица убиени и повредени – напаѓачот е мртов

Неколку лица се убиени, а неколку повредени во пукање во железничкото депо во Сан Хозе во Калифорнија утрово, објави канцеларијата на шерифот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Пукањето се случило нешто пред 7 часот наутро по локално време. WATCH LIVE: Active shooter situation at San Jose light rail facility. https://t.co/Nj065CIsxp https://t.co/HuOWLfIH6l — CBS … Продолжи со читање ВИДЕО: Пукање во Калифорнија, неколку лица убиени и повредени – напаѓачот е мртов