ВИДЕО | Пистата на аеродромот во Хатај буквално преполовена по страшниот земјотрес

По силниот земјотрес што го погоди југоисточниот дел на Турција, пистата на аеродромот во Хатај буквално се преполовила. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала синоќа ги погоди Турција и Сирија. Стотици загинати и илјадници луѓе беа повредени во двете земји. Бројот на загинати во Турција … Продолжи со читање ВИДЕО | Пистата на аеродромот во Хатај буквално преполовена по страшниот земјотрес