ВИДЕО: Овации за Кјелини кој го имаше последниот настап за Јувентус во Торино

Јувентус на својот стадион го пречека Лацио во претпоследното 37 коло во италијанската Серија А. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Старата дама“ одлично го започна натпреварот, поведе преку Душан Влаховиќ во 10 минута, а само седум минути подоцна целото шоу го украде друг фудбалер, а тоа е Џорџо Кјелини (37). Кјелини помина 17 … Продолжи со читање ВИДЕО: Овации за Кјелини кој го имаше последниот настап за Јувентус во Торино