ВИДЕО: Големо невреме со силен дожд и град го погоди Делчево, поплавени се десетина објекти

Силно невреме го зафати Делчево, информира попладнево Центарот за управување со кризи. Невремето со силни налети на ветер, проследено со врнежи од дожд и град, започнало околу 16:30 часот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Според првичните информации, предизвикана е значителна материјална штета – поплавени се десетина објекти – деловни згради, куќи, дворови и … Продолжи со читање ВИДЕО: Големо невреме со силен дожд и град го погоди Делчево, поплавени се десетина објекти