ВИДЕО: Мечот Нови Пазар-Партизан беше прекинат поради скандирање на воен злосторник

Натпреварот помеѓу Нови Пазар и Партизан во српскиот шампионат (1:4) беше прекинат откако играчите на домашниот тим одбија да ја продолжат играта поради однесувањето на „црно-белите“ навивачи. За време на полувремето, фановите на Партизан го скандираа името на осудениот воен злосторник Ратко Младиќ, скандирајќи „Нож, жица, Сребреница“, што се пренесе и во второто полувреме. Откако … Продолжи со читање ВИДЕО: Мечот Нови Пазар-Партизан беше прекинат поради скандирање на воен злосторник