ВИДЕО: Мароко е хит на Светското првенство, Белгијците надиграни во Доха

Репрезентацијата на Мароко постигна уште еден голем резултат на Мундијалот во Катар, по стартното реми со светскиот вицешампион Хрватска, денеска ја совлада Белгија со 2:0. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber На стадионот „Ал Тумама“ во Доха мароканските фудбалери имаа голема поддршка од своите навивачи кои им возвратија со важен триумф кој може да … Продолжи со читање ВИДЕО: Мароко е хит на Светското првенство, Белгијците надиграни во Доха