ВИДЕО: Макрон повторно нападнат, полицијата го уапси напаѓачот

Францускиот претседател Емануел Макрон повторно беше нападнат. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ваквите инциденти не се нови за францускиот претседател, кој се соочува со силни критики во последните месеци поради економијата и ограничувањата поврзани со коронавирусот. Лицето е приведено откако фрли предмет во облик на јајце кон претседателот. Инцидентот се случил на денешната … Продолжи со читање ВИДЕО: Макрон повторно нападнат, полицијата го уапси напаѓачот