ВИДЕО: Македонскиот олимпиец Нуров освои златен медал на турнирот во Италија!

Како подготовка пред настапот на Летните олимписки игри во Токио, Магомедгаџи Нуров дојде до првото место на меѓународниот турнир во борење, Сасари Сити на Сардинија (Италија) во категоријата до 97 килограми. Нашиот натпреварувач успеа со по 10 да ги совлада своите противници од Канда и Италија, односно технички туш. Нуров овој месец настапи и на … Продолжи со читање ВИДЕО: Македонскиот олимпиец Нуров освои златен медал на турнирот во Италија!