ВИДЕО: Мајката на момчето кое го доби шампионскиот рекет од Ѓоковиќ објави слики кои ги воодушевија сите!

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ покрај тоа што го освои 19 грен слем во кариерата, направи фантастична работа со тоа што подари рекет со кој го достигна новиот трофеј на момчето кое беше во првиот ред. Снимката од неговата реакција брзо се прошири на социјалните мрежи, па тоа беше едно од прашањата за Ѓоковиќ … Продолжи со читање ВИДЕО: Мајката на момчето кое го доби шампионскиот рекет од Ѓоковиќ објави слики кои ги воодушевија сите!