ВИДЕО | Косовската пратеничка Кадријај: Специјалниот суд во Хаг не е легитимен

Пратеничката Тиме Кадријај од редовите на ААК, која за време на косовската војна беше докторка во редовите на ОВК, а неодамна беше и повикана како сведок во хашкото обвинителство во изјава за Слободен печат вели дека била против формирањето на Специјалниот суд.  Според жената која рамо до рамо со Рамуш Харадинај се бореше против режимот … Продолжи со читање ВИДЕО | Косовската пратеничка Кадријај: Специјалниот суд во Хаг не е легитимен