ВИДЕО: Импресивен „Железниот Мајк“, боксерските легенди приредија спектакл!

Мајк Тајсон и Рој Џонс јуниор боксуваа во ревијалниот меч одржан во Лос Анџелес кој заврши нерешено. Беше договорено мечот да биде од ревијален карактер, првиот судија даде резултат 76:76, вториот во корист на Тајсон (79:73), а третиот за Џонс јуниор (80:76), за на крајот да излезе неофицијален резултат, реми. Во осум рунди, по две … Продолжи со читање ВИДЕО: Импресивен „Железниот Мајк“, боксерските легенди приредија спектакл!