ВИДЕО: Ѓоковиќ во дрес на Никола Јокиќ се подготвува за мечот со Надал!

Најдобриот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ одлучи на тренингот пред полуфиналето на „Ролан Гарос“ со Рафаел Надал да облече дрес на Никола Јокиќ, кој беше прогласен за најкорисен играч во регуларниот дел на НБА лигата сезонава. Ѓоковиќ ја искористи приликата да му честита на Јокиќ за МВП наградата преку … Продолжи со читање ВИДЕО: Ѓоковиќ во дрес на Никола Јокиќ се подготвува за мечот со Надал!