ВИДЕО | Ескалира ситуацијата во Косово: Србин тешко ранет во Звечан

Во Звечан предмалку ранет е Србин од огнено оружје, во моментов се наоѓа во болница и е во тешка состојба, објави Косово онлајн. Оттаму велат дека полесно е повреден уште еден српски граѓанин. – Повредата беше нанесена од огнено оружје, тој беше застрелан во пределот на градите. Неговото рамо и реброто беа повредени, ние се … Продолжи со читање ВИДЕО | Ескалира ситуацијата во Косово: Србин тешко ранет во Звечан