ВИДЕО: Дали Специјалниот суд во Хаг ќе успее да го докаже тоа што не и успеа на Карла Дел Понте, еве што велат косовските аналитичари

Пред само една недела косовската полиција заедно со полицијата на ЕУЛЕКС ги уапси и ги депортираше во Специјалниот суд во Хаг четирите лидери на ОВК. Поранешниот претседател на Косово Хашим Тачи, и неговите соборци Јакуп Красниќи, Кадри Весели и Реџеп Селими пред судот се изјаснија дека се невини по сите точки во обвинението за … Продолжи со читање ВИДЕО: Дали Специјалниот суд во Хаг ќе успее да го докаже тоа што не и успеа на Карла Дел Понте, еве што велат косовските аналитичари