ВИДЕО | Брнабиќ: Ги исполнивме сите барања од еколошките протести и ставивме крај

Владата на Србија вечерва ја укина уредбата за Просторниот план на специјалното наменско подрачје за реализација на проектот за експлоатација и преработка на јадарит руда, со која, според премиерката Ана Брнабиќ, се поништени сите управни акти поврзани со компанијата „Рио Тинто“ и нејзината ќерка компанија „Рио Сава Експлорејшн“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber … Продолжи со читање ВИДЕО | Брнабиќ: Ги исполнивме сите барања од еколошките протести и ставивме крај