ВИДЕО | Бојчев: Ѓоковиќ ја докажа големината

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ вчера докажа зошто многумина го сметаат за најдобар на сите времиња. Тој со убедливи 3-0 успеа да го совлада Гркот Стефанос Циципас и со што дојде до 10-тата титула во Австралија опен. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ѓоковиќ и Циципас приредија одличен натпревар кој иако заврши со убедлив резултат … Продолжи со читање ВИДЕО | Бојчев: Ѓоковиќ ја докажа големината