ВИДЕО: Австралиците не сакаат локдаун, големи протести во Мелбурн и Сиднеј

Австралиската полиција утрово се соочија со стотици демонстранти кои протестираа против локдаунот во Мелбурн и Сиднеј, а земјата денеска пријави најголем број на новозаразени од Ковид-19, пренесува Гардијан.  Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Полицијата во Мелбурн била принудена да ги нападнат демонстрантите за да можат да ги растргаат граѓаните. Во Сиднеј, иако имало … Продолжи со читање ВИДЕО: Австралиците не сакаат локдаун, големи протести во Мелбурн и Сиднеј