ВИДЕО | Андоновиќ: Во бизарна филмска сцена убиена актерка од страна на својот колега – во реквизитерскиот пиштол имало вистински куршуми

Холивудскиот актер Алек Болдвин ја убил директорката на фотографија, Халина Хачинс за време на снимањето на вестерн филм во Ново Мексико во САД, кога испукал куршуми од реквизитерски пиштол. Режисерот на тој филм, Џоел Соуза е ранет во овој бизарен инцидент. Инцидентот се случил за време на снимањето на вестерн филмот„Rust“( „Рѓа“) во округот Санта … Продолжи со читање ВИДЕО | Андоновиќ: Во бизарна филмска сцена убиена актерка од страна на својот колега – во реквизитерскиот пиштол имало вистински куршуми