ВИДЕО | Андоновиќ: Израелската војска се движи кон граница со Египет, oбјавен е датумот на нападот врз Рафах

Израелската влада за прв пат од почетокот на копнената офанзива одреди прецизен датум кога би можел да испрати војници во палестински град на границата со Египет, Рафах, каде што се засолнети повеќе од милион палестински цивили, забележува Би-би-си. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Израелскиот министер Бени Ганц му даде рок на палестинскиот Хамас … Продолжи со читање ВИДЕО | Андоновиќ: Израелската војска се движи кон граница со Египет, oбјавен е датумот на нападот врз Рафах