Вардарци вечерва ја кроеја тактиката за дуелот со Загреб

Ракометарите на Вардар денеска пристигнаа во Задар каде ги очекува настапот на завршниот фајналфор турнир во СЕХА лигата и веднаш го одработија првиот тренинг во салата Вишњик. „Црвено-црните“ кои се актуелни шампиони во СЕХА лигата, утревечер (20.30 часот) ги очекува полуфинална пресметка со хрватскиот Загреб. Тренерот Стевче Алушовски вечерва ја … Продолжи со читање Вардарци вечерва ја кроеја тактиката за дуелот со Загреб