8 C
Скопје

Вардарци вечерва ја кроеја тактиката за дуелот со Загреб

Ракометарите на Вардар денеска пристигнаа во Задар каде ги очекува настапот на завршниот фајналфор турнир во СЕХА лигата и веднаш го одработија првиот тренинг во салата Вишњик. „Црвено-црните“ кои се актуелни шампиони во СЕХА лигата, утревечер (20.30 часот) ги очекува полуфинална пресметка со хрватскиот Загреб.

Тренинг на Вардар/Фото: СЕХА Лига/Anze Malovrh / kolektiff

Тренерот Стевче Алушовски вечерва ја искористи последната можност за припрема на тактиката за дуелот со Загреб кого го совладаа во минатогодинешното финале.

Прочитајте и...  „Оле“: Условите во домот на Марадона не биле соодветни, тој не заслужи вакво нешто!

Поврзани вести

Шампионот се грижи за своите ѕвезди: По Леброн, Лејкерси му дадоа максимален договор и на Дејвис

Слободен печат

Следниот квалификациски „меур“ за кошаркарите ќе биде во Русија

Слободен печат

Писмото на Пеле за Марадона: Те сакам Диего, ќе играме во ист тим

Слободен печат

Тотенхем се посилен, Мурињо си договори засилување за зимскиот преоден рок

Слободен печат

Федерер го искористи местото во Советот на АТП за да си ја заштити позицијата на ранг листата

Слободен печат

Младиот шахист Емил Ристевски е сензационален победник на „Трофеј Белград“

Слободен печат

Остави Коментар