Вардар и дефинитивно ќе ја има поддршката од навивачите на натпреварот со Загреб

На првиот четвртфинален натпревар од СЕХА Газпром лигата меѓу Вардар1961 и ППД Загреб во СЦ „Јане Сандански“ ќе биде дозволен влез на одреден број на публика, односно најмногу може да има 1.800 гледачи. Од клубот ги известуваат навивачите дека мора да ги почитуваат протоколите кои ги усвои Владата и во сала ќе можат да влезат … Продолжи со читање Вардар и дефинитивно ќе ја има поддршката од навивачите на натпреварот со Загреб