Убиен претседателот на Хаити: Командоси ноќе му упаднале дома

Претседателот на Хаити Жовенел Моиз е убиен во својот дом денес рано изутрина, потврди владата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Моиз е убиен во својата приватна резиденција околу еден часот по полноќ. Премиерот на Хаити Клод Џозеф потврди со соопштение дека Моиз бил убиен од група напаѓачи. Тие не се идентификувани, но се … Продолжи со читање Убиен претседателот на Хаити: Командоси ноќе му упаднале дома