Убави зборови од Федерер за Ѓоковиќ: Тоа што го направи Новак е лудо

Рожер Федерер кој се опоравува од третата операција на коленото, зборуваше за еден од своите најголеми конкуренти, Новак Ѓоковиќ. Српскиот тенисер годинава беше блиску до освојување на календарскиот слем, односно да победи на сите четири грен слем турнири во една година, но се сопна на последната пречка. Ѓоковиќ загуби во финалето на УС Опен од … Продолжи со читање Убави зборови од Федерер за Ѓоковиќ: Тоа што го направи Новак е лудо