Tри лица нападнати во Париз

 Tри лица утринава биле избодени со нож од непознат напаѓач во Париз, по што напаѓачот побегнал во метрото, јави дописникот на МИА. Според префектурата на полицијата на Париз, силите на редот се наоѓаат на местото на нападот на булеварот Ришар Леноар во 11-от париски арондисман. French PM Jean Castex says … Продолжи со читање Tри лица нападнати во Париз