Тодоров: Го загубивме натпреварот во првото полувреме

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Тодоров, вели дека лошата игра на неговите кошаркари во првото полувреме е главната причина зашто „црвено-жолтите“ не обезбедија пласман на ЕП 2022 година. Македонија во одлучувачкиот натпревар за пласман на Евробаскетот оствари пирова победа од 86:84 над Естонија, но за учество на континенталниот … Продолжи со читање Тодоров: Го загубивме натпреварот во првото полувреме