Тетовци фрлиле молотови коктели врз казино, повредиле полицајци кои биле внатре

Полицијата денеска во Тетово уапси 30-годишен жител на градот, кој е осомничен дека заедно со уште еден тетовец, фрлиле молотови коктели врз казино во градот, со што повредиле двајца полицајци дојдени во казиното по претходна пријава, соопшти МВР. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Денеска (18.03.2022) во 07.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово … Продолжи со читање Тетовци фрлиле молотови коктели врз казино, повредиле полицајци кои биле внатре