Тебас: Ал Келаифи е опасен како и Суперлигата, ова што го прави е навреда за фудбалот

Првиот човек на шпанската „Ла Лига“, Хавиер Тебас имаше што да каже за ситуацијата со Килијан Мбапе кој е моментно главна тема во светскиот фудбал. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Моментно еден од најдобрите играчи на денешницата, Французинот Мбапе во изминатиот период доста се најавуваше дека од следната сезона ќе настапува за Реал … Продолжи со читање Тебас: Ал Келаифи е опасен како и Суперлигата, ова што го прави е навреда за фудбалот